Archive for اسفند, ۱۳۸۷

۴۰۰-”ساقيا آمدن عيد مبارک بادت”

دوشنبه, اسفند ۲۶م, ۱۳۸۷

بهاري ديگر در سرزمين كهن ما با طراوت فراوان آغاز مي گردد. بهار پيام هاي زيبا و روحنوازي را براي ما به ارمغان مي آورد .بحران اقتصادي در جهان و هياهوي آن موضوع بحثهاي سياستمداران و اقتصاد دانان است .و بهار فارغ از اينكه اين بحران جهاني به كشور ما گزندي خواهد زد يا نه و چه زمان اثر گذار است مي ايد و تازگي را با خود بهمراه مي آورد .با نزدیک شدن به عید نوروز و پایان سال، مردم خود را جهت استقبال از سال جدید آماده می نمایند. خانه تکانی ها آغاز شده و خرید لباسهای تازه و نو هر چند به رونق سالهاي گذشته نيست ،مردم را به بازار و خیابانها کشانده است و حتی طبیعت از خواب زمستانی كه امسال چندان هم زمستاني نبود و سرما كارخانجات ما را فلج نكرد ، بیدار شده و پرندگان بي خبر از بالا و پايين هاي اقتصادي و سياسي و فارغ از هياهوهاي انتخاباتي با نغمه خوانی نوید نوروز را می دهند.

عید نوروز، روز نو شدن، روز تولد دوباره طبیعت، تحول احوال انسانها و روزی که شادی و تازگی در همه جای طبیعت نمایان است. عید نوروز با دعای تحول آغاز می شود، نوروز یا روز نو و جدید نماد تحول، سازندگی، حرکت و پویایی است که همراه با تحول و دگرگونی طبیعت ،وجود ما نیز متحول می شود.

به راستی تبلور نوروز سازمانها چگونه مي تواند باشد ؟ آیا سازمانها نیز مي توانند برای استقبال از نوروز آماده و مهیا می شوند؟

براي نوروز مي توان بگونه اي عمل كرد تا مراحل انجام كارها كمتر شود و كارها با چالاكي بيشتر انجام شود .

مي توان اهداف دوره اي را مشخص نمود و با مشخص شدن اهداف عملياتي هر كس بداند كه بايد چه كاري را انجام دهد تا سازمان سريعتر به جلو حركت كند.

مي توان نه بر مبناي عرف و عادت كه بر مبناي عقل و درايت و نياز زمان حركت كرد.

مي توان دانش تك تك افراد را بكار گرفت و تبديل به دانايي سازماني نمود.
مي توان كاري كرد كه همه ياد بدهند و ياد بگيرند و فضا ي سازمان يك فضاي آموزشي باشد .
مي توان به افراد سازمان بمانند منابع نگاه كرد و نگاه ابزاري را در خانه تكاني ذهني بدور ريخت.

مي توان به وضع موجود مانند يك دوران گذار نگاه كرد و هر روز را فرصتي براي بهتر شدن تلقي نمود. مي توان با اعمال سياستهاي درست مديريتي كاري كرد تا اهداف فردی و سازمانی با هم در يك جهت قرار بگيرند .
مي توان بگونه اي فرهنگ سازي كرد و شاخصهاي عملكرد را تعريف كرد هر كس تلاش كند و بدود به مقصد برسد و رسيدن به مقصد فقط براي ايستادگان نباشد .
مي توان براي شنيدن حرفهاي زير پوستي و نهان سازمان وقت گذاشت . مي توان از حالت هميشه طلبكار خارج شد و قدر دان زحمات همكاران شد. مي توان لبخند زد و سختي مشكلات را آسان كرد . مي توان به هر كدام از كاركنان به چشم يك انسان نگاه كرد با همه عواطف و احساسات و شرايطي كه دارد . مي توان سلامي دوباره كرد . مي توان دوباره شكفت .مي توان تلاش كرد تا باورها، اندیشه ها و رفتارها نو شوند.
و اين روز مي تواند همه روزهاي سال باشد و نوروز فقط بهانه اي است كه خود را با نو شدن طبيعت هماهنگ كنيم و به نو كردن خود و سازمانمان بپردازيم . سال گاوتان مبارك باشد!!!
nourouz.jpg  

  

  

  
در بگشا
كه بهاران آمد
كه شكفته گل سرخ
به گلستان آمد
باز كن پنجره را
كه پرستو مي شويد در چشمه نور
كه قتاري مي خواند
مي خواند آواز سرور
كه بهاران آمد …
norooz2.jpg
حالا تعطيلات عيد را مي خواهيم چكار كنيم ؟
كمي تا قسمتي مسافرت لازم است . تماشاي دريا كه نمي رويم. مقداري آب و شن و ماسه كه ديدن ندارد ! درختها هم كه نمي گذارند جنگل را ببينيم .انتاليا و كوالامپور و دبي هم پيشكش بعضي ها . شايد يك نوك پا رفتيم خوزستان .
آدم ميهماني برويي هم نيستم يعني شرايطش نيست وقتي در يك ديار غربت زندگي مي كني با كدام عمه Ùˆ خاله Ùˆ… مي خواهي ديد Ùˆ بازديد راه بياندازي؟ بهترين گزينه همان ماندن در خانه است Ùˆ حالش را بردن !
      

   

۳۹۹- قدري تامل!!!

جمعه, اسفند ۱۶م, ۱۳۸۷

دو هفته است كه چيزي ننوشته ام .حرف هم زياد داشته ام ! بعضي از دوستان گلايه كرده اند كه مثل قبل با طراوت نمي نويسم Ùˆ حق دارند ….اگر اجازه بدهيد مدتي ننويسم Ùˆ با خودم كلنجار بروم ! براي سال نو اميدوارم حتما چيزي بنويسم . همين .

sabzeh.jpg

۳۹۸-تصميم گيري بموقع

جمعه, اسفند ۲م, ۱۳۸۷

                                                decisionmaking_lg.gif

تصمیم‌گیری از اساسی‌ترین ارکان مدیریت است. دودلی و بی تصمیمی یا تأخیر در اخذ تصمیم یا بی موقع ونابجا بودن آن موفق‌ترین مدیران را در معرض شکست قرار می‌دهد ..عده ای نیز دیر یا زود بالاخره تصمیم می‌گیرند و بلافاصله تصمیم خود را تغییر می‌دهند و گاه این گرفتن و شکستن تصمیم چند بار تکرار می‌گردد. البته اگر بخواهيم مقايسه بين بد وبدتر كنيم تصميم نگرفتن و بلاتكليفي مضرات بيشتري از تصميمي دارد كه احتمال غلط بودن آن زياد است .يك مدير بايد با جمع اوري اطلاعات لازم از مجموعه تحت مديريت و داشتن يك فيلم مناسب و نه يك عكس ! با توجه به آنچه در پيش رو دارد و در اهداف سازمان تعريف شده است در كوتاهترين زمان ممكن تصميم بگيرد
decision-making.jpg