Archive for مرداد, ۱۳۹۰

۴۷۸- تولدی در زمانی دیگر Ùˆ….تکرار !

سه شنبه, مرداد ۱۸م, ۱۳۹۰
 

دو دختر قبلا بدنیا آمده بودند Ùˆ نمانده بودند Ùˆ این سومین زایمان مادر بود .یکی باید سریعا ماما را Ù…ÛŒ اورد . عموی نوزاد مامور اینکار شد Ùˆ بدنبال ماما رفت . تنها وسیله نقلیه در ان دوران هم دوچرخه بود . ماما بر ترک دوچرخه نشست Ùˆ امد تا این کودک را بدنیا اورد .نذر کرده بودند Ú©Ù‡ اگر زنده بماند نامش را عباس بگذارند Ùˆ آمد Ùˆ ماند ! …Ùˆ چسبید به دنیا ! کودک آن روزها هنوز کودکی Ù…ÛŒ کند Ùˆ هنوز دلش هوای ونگ زدنهای شبانه را دارد تا مادر بیدار شود Ùˆ در اغوشش بگیرد Ùˆ مهر بی دریغش را نثار کند پرنده ÛŒ درون او سخت در فغان است….پرنده ÛŒ درون او سخت بیتاب پرواز است…ارام ندارد….پرنده گاهی خسته Ù…ÛŒ شود….


یکسال دیگر از عمرم گذشت ….آرام تر شده ام! در روز تولد خویش در اندیشه فردا هستم .در اندیشه تحقق ارزوها .آرزوهایی Ú©Ù‡ هیچگاه تمامی ندارند …همیشه پرامیدم … همیشه صبورم Ùˆ همیشه نگاهم به اینده….Ùˆ Ú†Ù‡ لطیف است حس آغازی دوباره.

 


دخترم برایم اینگونه نوشت:
“سلام بر پدر عزیزتر از جان! هفدهمین سالگرد سه سالگیت رو تبریک میگم!امیدوارم مثل همیشه،موفق Ùˆ سربلند بمونی.امیدوارم مثل همیشه خنده رو لبهات باشه Ùˆ امیدوارم مثل همیشه سلامت باشی.از الان دارم صد Ùˆ سه سالگیت رو میبینم Ú©Ù‡ دوتایی داریم میریم “سناتور” شیرکاکائو Ùˆ پفک بخریم.تولدت مبارک باباجون”


و من خندیدم . از کنارم رد شد گفتم : ممنون عزیزم .
تلفیقی از دنیای مجازی و واقعی! 
 

 

 

مشخصات کلی متولدين مردادماه

 

 

پرمحبّت، متنفّر از دروغ، واقعاْ قدرتمند، ثابت قدم، عاشق شهرت، بسيار مغرور، سر حال و بشّاش، خودخواه و جاه طلب، بد پيله، خود بزرگ بين، مقتدر، مؤدّب، فعّال و کوشا، با ثبات و پايدار، قوي و با اراده، اهل معنويّات، خود نم، عاشق تعريف و تمجيد، با جرأت و شهامت، رهبر و فرمانرو، زود گول مي خورد، پر انرژي، بلند نظر، صدّيق و مهربان، سخاوتمند، وفادار، شجاع، علاقه مند به زندگي تجمّلي، لجوج، حساس، پر توقّع، پر تحمّل، دوستِ واقعي، يک پدر نمونه، بي ري، رام شونده، داراي خشمي طوفاني، مدافع و پشتيبان اطرافيان،علاقه مند به موسيقي، بايد مورد ستايش قرار گيرد، کمي حسود، کار آمد، دست و دلباز و تا حدودي ولخرج، با گذشت ولي خودخواه، بدون کينه، فاقد بد ذاتي، خون گرم، ظريف کار، سريع الانتقال، خوش سيما و شکيل ، هميشه تميز، يک دفعه و ناگهاني عصباني ميشود، بسيار مؤدب و مورد احترام مردم.

 

مردادماه: متولدین مرد

 

يک شير ژيان و سر کش، يک عاشق پکباز، يک دوست واقعي و يک پدر نمونه، بي عشق نمي‌تواند زندگي کند دل او از آئينه پکتر و روشنتر است اما خشم او هم توفاني هم سهمگين خواهد بود. اغلب آدمهاي کارآمدي هستند به نحوي که اغلب کارهاي منزل را شخصا و با مهارت تمتم انجام مي‌دهند.

 

مردادماه: متولدین زن

 

باهوش، گرم و جذاب، شيک پوش، با شخصيت، خواهان تجمل، رياست طلب، دوستدار تعريف و تمجيد و کدبانو، در دوستان تاثير بسيار مطلوب بر جاي مي‌گذارد. مادري مهربان و صميمي که مي‌کوشدفرزندان خود را مستقل وداراي اعتماد به نفس بار بياورد .

 

۴۷۷- نتیجه گرایی

پنجشنبه, مرداد ۱۳م, ۱۳۹۰

در دانشگاه استادی داشتم که سه تا از درسهای تخصصی را با ایشان گذراندم . سه تا درس سه واحدی. ایشان وقتی امتحان می گرفت سه یا چها رسوال بیشتر نمیداد و بیست نمره هم تقریبا به تساوی بین سوالات تقسیم می شد . سوالاتی که حسابی عرق ما را سر جلسه در می آورد . ولی تصحیح کردن ورقه های ما وقت زیادی از ایشان نمی گرفت .تصحیح هر ورقه چند ثانیه طول می کشید . به جواب اخر نگاه می کرد اگر درست بود نمره کامل را می داد و اگر حتی یک هزارم هم غلط بود صفر به سوال تعلق می گرفت . استدلال ایشان که دکترای رشته خود را داشتند و چندین کتاب نیز نوشته بودند این بود که مهندس در محاسبه نباید اشتباه کند . فرض کنید می خواهید زاویه پرتاب سفینه به ماه را محاسبه کنید اگر حتی یک ده هزارم هم مثلا اشتباه کنید سفینه بجای ماه سر از مثلا مریخ در می اورد و تمام زحمات بر باد می رود . داشتیم اساتید دیگری که به حتی یک علامت منها یا تقسیم هم نمره اختصاص می دادند و با ریز کردن بارم کلی سوال بهر کاری که دانشجو کرده بود نمره می دادند . ولی انصافا استدلال اولی قوی تر بود . اگر شما به نتیجه ای خلاف آنچا در هدف داری نرسی چه فایده که در وصف راه آمده سخن بگویی؟ شما می خواهید فلان محصول را تولید کنید ولی بهر دلیل موفق نمی شوید . حاصلی نداشته اید و شکست خورده اید . کلی پیست را دویده اید ولی آخر شده اید حالا بنشینید و بگویید من خیلی با استیل و فرم مناسب می دویدم و زاویه گامهای من خیلی علمی بر زمین فرود می آمد! نتیجه چه شده است . شما اخر شده اید . دیدگاه نتیجه گرایی می تواند ما را در رسیدن به اهداف کمک کند و باعث پیشرفت در امور گردد . خیلی از کارهای نیمه تمام یا شکست خورده ما به این خاطر است که این دیدگاه وجود ندارد و در حین کار یادمان می رود که آمده ایم تا به جایی برسیم نه اینکه قدم بزنیم . اگر فلان دستگاه را نتوانیم در موقع مقرر آماده کنیم تا فلان محصول تولید شود دیگر مهم نیست که چقدر زحمت کشیده ایم یا میزان تاخیرمان ده دقیقه است یا ده روز . مهم اینستکه ان محصول بموقع تولید نشده است . در فوتبال هم این بحث به شکل بازی زیبا یا بازی برنده مطرح است . تیمی که بازی زیبا می کند ولی برنده نمی شود امتیازی نمی گیرد . خیلی از کارکنان ما در بنگاههای اقتصادی دید نتیجه گرا ندارند و همین باعث می شود که کارها یا انجام نشود یا با تاخیر انجام گیرد . دنبال این نباشیم که کار را پیش ببریم بلکه تلاش کنیم که کار را تا رسیدن به نتیجه پیش ببریم .