۴۴۹- عجب رسمیه رسم زمونه

صبح که برای رفتن سرکار از خانه خارج شدم بر خلاف معمول که رادیو را بر روی موج رادیو ورزش تنظیم می کنم بخاطر اینکه ساعت اخبار ورزشی نبود رادیو جوان را گرفتم که خبر سقوط هواپیمای تهران – ارومیه را شنیدم . شدیدا منقلب شدم و ماشین را بکناری زدم تا قدری آرام شدم و بعد براهم ادامه دادم . این موارد براحتی اتفاق می افتد و فکری برای جلوگیری از آن ها هم نمیشود و پس از چند روز هم همه چیز فراموش می شود و باز حادثه ای دیگر 


عصر هم رفته بودم داندانپزشکی Ú©Ù‡ تلفنم زنگ زد Ùˆ خبر مرگی دیگر را دادند عموی دیگرم هم بر اثر سکته از دنیا رفته بود تا به خانه رسیدم سه بار تلفنم زنگ خورد Ùˆ همین خبر را گرفتم .از دیماه پارسال تا حالا این چهارمین فوت فامیل است . Ùˆ رفتن ما به ملایر صرفا برای فوت بستگان است Ú©Ù‡ با رفتنشان یواش یواش احساس Ù…ÛŒ کنیم Ú©Ù‡ داریم Ù…ÛŒ رویم قاطی انهایی Ú©Ù‡ نوبتمان رسیده است . هر دفعه با رفتن به سرخاک قبرهایی جدید را Ù…ÛŒ بینم Ùˆ Ù…ÛŒ گوییم ” ای وای این بنده خدا هم مرد خدا رحمتش کند” Ùˆ در مسجد چهره های آشنایی Ú©Ù‡ Ù…ÛŒ بینیم هر دفعه کمتر Ù…ÛŒ شوند . از عمویم خیلی خاطرات مبتنی بر مهربانی Ùˆ محبتش دارم مخصوصا دوران نوجوانی Ú©Ù‡ به خرمشهر Ù…ÛŒ رفتم Ùˆ میهمان او بودم.از انهایی بود Ú©Ù‡ به زور باید از محبت Ùˆ لطفش فرار Ù…ÛŒ کردی! خدایش بیامرزد.

روزنامه ها نوشتند Ú©Ù‡ ۱۴ شیر باغ وحش را برای جلوگیری از گسترش بیماری مشمشه با گلوله کشته اند . اینهم نوعی مدیریت است : مسئله را حل نکنید صورت مسئله را پاک کنید . آمدیم  نسل ببر مازندرانی را با ببر روسی حفظ کنیم ظاهرا نسل شیرها را هم برکندیم .
مهرداد هم در وبلاگش نامه ای را که از ماده ببر روسی دریافت کرده است آورده است!


برف روز یکشنبه بسیار مایه شادی و مسرت شد . صبح بیرون امدم که بعد از انجام یک کار اداری به شرکت بروم . در شهر خاک مرده پاشیده بودند . هیچ خبری از ماشینهای برف روب یا شن و نمک پاش نبود . انگار نه انگار که این شهر شهرداری هم دارد . شنیدم تهران خیلی خوب عمل کرده اند ولی اینجا هیچ اقدامی نشد که در خبر شب شبکه استانی هم به ان اشاره شد . باران هم که اخیرا می اید حتی در حد یک ربع ساعت هم که باشد خیابانها به دریاچه تبدیل می شود .این برای شهری که دانشکده شهر سازی دارد و ادعای سازمان نظام مهندس ی اش گوش فلک را کر می کند و صاحب اولین مظاهر شهر سازی و شهر نشینی است بسیار ناشایست است .

کاری در اداره گاز داشتم با این اوصاف که دیدم گفتم حتما کسی به اداره نیامده است و کارم انجام نمی شود . اداره بسیار خلوت بود ولی کارمندان مربوطه سر کار خودشان بودند و کار من را علیرغم کسری پرونده که داشتم با مهربانی حل کردند . سریع و بدون جنگ اعصاب . داشتم بیرون می امدم گفتم دور از انصاف است که از انها تشکر خاص نکنم و اینکه چقدر از رفتار خوب انها متشکرم و کمتر اینروزها چنین رفتارهایی را می بینم . بهر حال دستشان درد نکند . مسلم است مدیریت خوبی در انجا اعمال می گردد . دوستی می گفت شاید می خواهند قدری از اثرات قبضهای جدیدی که خواهد امد بکاهند !

 
 
 
 
 
 
 
 

 

۱۴ Responses to “۴۴۹- عجب رسمیه رسم زمونه”

 1. اندیشه گمشده Says:

  baraye chandoomin bar tasliat
  to facebook mibinametoon
  modiriate salem hamishe khoshhalie mardom ro dar pey dare
  ke inja be estesnaie chan mored hameh naraziando asabi az date datgahhaye zirabt
  ayam be kam

 2. شادمهر Says:

  بله. … “ناگهان چقدر زود دير ميشود!”

 3. pedro Says:

  mapping@beautiful.impossibly” rel=”nofollow”>.…

  thanks for information!…

 4. Jessie Says:

  outcomes@knights.thar” rel=”nofollow”>.…

  tnx for info….

 5. lynn Says:

  specifics@bustard.alliterative” rel=”nofollow”>.…

  tnx!!…

 6. kelly Says:

  dens@darin.pertinent” rel=”nofollow”>.…

  good….

 7. claude Says:

  foes@producing.favor” rel=”nofollow”>.…

  tnx!…

 8. peter Says:

  beautys@ascended.zaporogian” rel=”nofollow”>.…

  tnx for info!…

 9. kyle Says:

  manual@brokers.sliced” rel=”nofollow”>.…

  thank you….

 10. wallace Says:

  classify@realizing.eating” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ!…

 11. juan Says:

  sledding@axiom.quarreled” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ….

 12. Gilbert Says:

  undertook@unachievable.toonker” rel=”nofollow”>.…

  áëàãîäàðþ!!…

 13. mario Says:

  explain@lodged.syndicates” rel=”nofollow”>.…

  thanks….

 14. Manuel Says:

  sultane@retirements.successfully” rel=”nofollow”>.…

  thanks!…

Leave a Reply